30 ma | 31 ti | 1 ke | 2 to | 3 pe | 4 la | 5 su |
---|---|---|---|---|---|---|
Koko päivä
Lasten Forssa -tapahtumat lyseolla
@ monitoimisali
|
Lasten Forssa -tapahtumat lyseolla
@ monitoimisali
|
Ysien tutustumispäivä
Ysien tutustumispäivä
marras 1 – marras 2 Koko päivä
YSIEN TUTUSTUMINEN to 2.11.17 TAMMELA 85, YPÄJÄ 16 101/6=17 RYHMÄ 1 LS KLO 9.00 RYHMÄ 2 LS KLO 9.00 RYHMÄ 3 LS KLO 9.00 RYHMÄ 4 LS KLO 9.00 RYHMÄ 5 LS KLO 9.00 RYHMÄ 6 LS KLO 9.00 9.30-9.45 H1 KU (Ju I) ÄI (Ju II) KS M1 BI LAB 9.45-10.00 BI LAB H1 KU (Ju I) ÄI (Ju II) KS M1 10.00-10.15 M1 BI LAB H1 KU (Ju I) ÄI (Ju II) KS 10.15-10.30 KS M1 BI LAB H1 KU (Ju I) ÄI (Ju II) 10.30-10.45 ÄI (Ju II) KS M1 BI LAB H1 KU (Ju I) 10.45-11.00 KU (Ju I) ÄI (Ju II) KS M1 BI LAB H1 KUHALA 63, HUMPPILA 25 =88/6=15 RYHMÄ 1 LS KLO 10.45 RYHMÄ 2 LS KLO 10.45 RYHMÄ 3 LS KLO 10.45 RYHMÄ 4 LS KLO 10.45 RYHMÄ 5 LS KLO 10.45 RYHMÄ 6 LS KLO 10.45 11.15-11.30 H1 KU (Ju I) ÄI (Ju II) KS M1 BI LAB 11.30-11.45 BI LAB H1 KU (Ju I) ÄI (Ju II) KS M1 11.45-12.00 M1 BI LAB H1 KU (Ju I) ÄI (Ju II) KS 12.00-12.15 KS M1 BI LAB H1 KU (Ju I) ÄI (Ju II) 12.15-12.30 ÄI (Ju II) KS M1 BI LAB H1 KU (Ju I) 12.30-12.45 KU (Ju I) ÄI (Ju II) KS M1 BI LAB H1 JOKIOINEN 40, KESKUSKOULU n 40 = 80/6=13 RYHMÄ 1 LS KLO 12.15 RYHMÄ 2 LS KLO 12.15 RYHMÄ 3 LS KLO 12.15 RYHMÄ 4 LS KLO 12.15 RYHMÄ 5 LS KLO 12.15 RYHMÄ 6 LS KLO 12.15 12.45-13.00 H1 KU (Ju I) ÄI (Ju II) KS M1 BI LAB 13-13.15 BI LAB H1 KU (Ju I) ÄI (Ju II) KS M1 13.15-13.30 M1 BI LAB H1 KU (Ju I) ÄI (Ju II) KS 13-30-13.45 KS M1 BI LAB H1 KU (Ju I) ÄI (Ju II) 13.45-14.00 ÄI (Ju II) KS M1 BI LAB H1 KU (Ju I) 14.00-14.15 KU (Ju I) ÄI (Ju II) KS M1 BI LAB H1 tutorit kierrättävät LS = monitoimisali Ju I = jugend 1. kerros, kuvaamataito, musiikki? Ju II = jugend 2. kerros, jugendsalissa diaesitys, aula äidinkieli ja kirjallisuus KS = kielistudio: kielet, vaihtarit H1=uskonto, psykologia, elämänkatsomustieto, historia, yhteiskuntaoppi M1 = matematiikka, fysiikka, kemia BI LAB = biologia, maantiede, terveystieto, liikunta Kysely, palautus monitoimisalin aulaan, josta saa lahjan Tarjoilu monitoimisalissa, osa ruokailee koulussa H1-tunnit: aamupäivän H2, klo 13.15 H2, klo 11.45 K3 M1-tunnit: klo 9.45 F2, klo 13.15 ja 14.40 F1
|
Ykkösten päivä
Ykkösten päivä
marras 2 – marras 3 Koko päivä
YKKÖSTEN PÄIVÄN pe 3.11. OHJELMA JA LUOKAT Ykköset ja abitoimikunta ja tutorit osallistuvat aamupäivän ohjelmaan. Ykkösillä ei oppitunteja koko päivänä Saliohjelma koko koululle klo 11.45-13 Kakkosilla ja abeilla normikoulupäivä saliohjelmaa lukuun ottamatta Luokat 17A YLI ÄI1, luokkaohjelman valvojana YLI ja MLÄ 17B KIE K7, luokkaohjelman valvojana KIE 17C PET K5 luokkaohjelman valvojana PET 17D JUL M3 luokkaohjelman valvojana JUL 17E WES M1 (tunti klo 9.45 on ykkösten tunti) luokkaohjelman valvojana WES 17F MÄK H2 (tunti klo 945 on ykkösten tunti) luokkaohjelman valvojana MÄK (vYH3.2 on luokassa H1) Simo apuvalvojana K- ja M-luokissa ja H2. Aikataulu klo 9 ro ykkösillä klo 9.15-10 abien ohjelmaa luokissa klo 10-10.45 tiimityötä (tutorien johdolla) klo 10.45-11 tiimitöiden purku (ro paikalla) klo 11-11.45 ruokailu klo 11.45-13 saliohjelma koko koululle, ykkösten päivä päättyy tähän. Muilla normaalit tunnit klo 13-14.30. Sääntöjä ei mitään ohjelmaa käytävillä, auloissa, ruokalassa siis vain luokkaohjelma ja saliohjelma sekä tiimityö ykkösillä ei mitään ruokaa, juomaa, seksuaalisuuteen liittyviä leikkejä yms. kaikki perustuu vapaaehtoisuuteen ykkösten ro:t välittävät viestin ykkösille päivästä
|
Opettajien VESOn päivä siirtyy tästä pois
|
||
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00
|
|
|
|
|
|
|
Tilaa suodatettu kalenteri